Program
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI : Gliwice, Zabrze, Świętochłowice, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz.,Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Rybnik, Wodzisław Śl. Jastrzębie Zdrój, Cieszyn. Przekroczenie granicy.
1. DZIEŃ
Zakwaterowanie w hotelu
2.DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu
HEIDELBERG
➤ zespół zamkowy, fortyfikacje, ogrody (9 €)
➤ uniwersytet z karcerem studenckim (3 €)
TRECHTINGSHAUSEN
➤ zwiedzanie zamku Reichenstein (10 €)
BACHARACH
➤ rejs statkiem po Renie (22 €)
Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu
3.DZIEŃ
Śniadanie
AACHEN
➤ katedra z IX w., kaplica pałacowa (6 €)
MARIA LAACH
➤ wizyta w romańskim klasztorze
KOBLENCJA
➤ stare miasto , Niemiecki Róg
EHRENBREISTEIN
➤ zwiedzanie twierdzy (15 €)
Powrót do hotelu, obiadokolacja
4.DZIEŃ
Śniadanie
ELTZ
➤ zwiedzanie zamku ze skarbcem (14 €)
COCHEM
➤ zwiedzanie winiarni z degustacją win mozelskich (12 €)
TREWIR
➤ Porta Nigra, pałac książąt elektorów
Powrót do hotelu, obiadokolacja
5. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu
KOLONIA
➤ katedra z relikwiarzem Trzech Króli (6 €)
➤ Muzeum Wody Kolońskiej (10 €)
➤ zwiedzanie do wyboru : Muzeum Czekolady (9 €) lub Muzeum Ludwig (11 €)
6. DZIEŃ
Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach porannych
Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Informujemy, że na trasie Gliwice–Bielsko, Kraków–Bielsko oraz Rybnik - Cieszyn przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej oraz w Cieszynie istnieje możliwość przesiadki.
ROZKŁAD JAZDY:
Gliwice - Centrum Przesiadkowe przy ul. Składowej 8A - 04:25
Zabrze - Stacja paliw BP Makoszowa ul. 3 Maja 101 - 04:40
Świętochłowice - Stacja paliw "Circle K Express" ul. Granitowa 1 - 05:00
Katowice - MDA Centrum Przesiadkowe przy ul. Sądowej 5 - 05:35
Tychy - Stacja paliw "ORLEN" ul. Beskidzka 60 - 06:00
Pszczyna - Przystanek autobusowy obok sklepu "ALDI" ul. Broniewskiego 1 - 06:20
Czechowice - Dziedzice - Stacja paliw "AMIC Energy" ul. Węglowa 15 przy DK1 - 06:30
Kraków - ul. Kałuży przy stadionie "CRACOVIA" - 04:50
Kalwaria Zebrzydowska - Dw. PKS - 05:30
Wadowice - Stacja paliw "ORLEN" ul. Wenecja 6 - 05:45
Andrychów - Zatoczka przy WSW Andoria - 06:05
Kęty - Dw. PKS - 06:20
Bielsko-Biała - Dw. PKS (dolny plac) - 07:00
Skoczów - Stare targowisko przy Dw. PKS - 07:20
Rybnik - Stacja "BP" obok McDoland's ul. Budowlanych 4 - dopłata 40 PLN - 06:00
Wodzisław Śląski - Stacja paliw "CIRCLE K" przy McDonald's ul. Jastrzębska 2 - dopłata 30 PLN - 06:30
Jastrzębie Zdrój - Dworzec PKM Arki Bożka ul. Podhalańska - dopłata 20 PLN - 07:00
Cieszyn - Hotel "GRANICZNY" ul. Graniczna 46 - 07:45
POWRÓTY NA MIEJSCA WSIADANIA W GODZINACH PORANNYCH.