Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Rozumiem Dowiedz się więcej
+48.33.811.11.22
biuro@tecza.pl polub nas

PRZED WYJAZDEM PRZECZYTAJ

INFORMACJE DOTYCZĄCE PODRÓŻY

Podstawą prawną umowy o udział w imprezie turystycznej jest ustawa z dnia 29.08.1997 r. o usługach turystycznych z późniejszymi zmianami.

Dokumenty w podróży
Na wyjazdy przebiegające wyłącznie przez kraje Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii oraz na wyjazdy do Grecji, Bułgarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, jak również w czasie tranzytu przez Serbię oraz Bośnię i Hercegowinę wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport, ważny co najmniej 3 miesiące po dacie planowanego powrotu do kraju.
Na wyjazd na Ukrainę potrzebny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
Obecnie przy przekraczaniu granicy w większości wypadków wymagany jest również Unijny Certyfikat COVID (UCC).

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu. Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Ważne informacje
•  W podróż należy zawsze zabrać wygodne obuwie, a wybierając się na wycieczkę, której program obejmuje wyjście w góry należy zabrać (nawet latem) ciepłą kurtkę i mocne buty.
•  Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w katalogu ceny wstępów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
•  Zawsze wskazane jest posiadanie dodatkowego kieszonkowego na nieprzewidziane wydatki. Warto również zabrać drobne monety na toaletę.
•  W niektórych programach uwzględniona jest również dodatkowa opłata za zestaw słuchawkowy tour guide.
•  Miejsca w autokarze przydzielane są wg kolejności dokonywania rezerwacji.
•  Zmiany miejsca wsiadania oraz uczestnika można dokonać najpóźniej 3 dni przed wyjazdem.
•  Ceny nie zawierają obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

INFORMACJE DOTYCZĄCE UMOWY I UBEZPIECZENIA

Przy podpisywaniu umowy należy wpłacić 25 % ceny imprezy, dopłata do pełnej kwoty powinna nastąpić najpóźniej na 30 dni przed datą wyjazdu.
Turyści wyjeżdżający z B.P. ”Tęcza” na wycieczki zagraniczne ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Signal Iduna Polska S.A. na następujące kwoty:
•  20.000 € - KL (obejmuje choroby przewlekłe);
•  7.000 PLN – NNW;
•  800 PLN – bagaż.
Turyści wyjeżdżający z B.P. Tęcza na wycieczki krajowe ubezpieczeni są w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Signal Iduna Polska S.A. na następującą kwotę:
•  7.000 PLN – NNW
Ogólne Warunki Ubezpieczenia-> https://tecza.pl/ogolne-warunki-ubezpieczenia-bezpieczne-podroze.html

B.P. „Tęcza” może odwołać imprezę turystyczną z powodu braku wymaganej minimalnej liczby uczestników najpóźniej na 10 dni przed dniem planowanego wyjazdu.

Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:
Każdy turysta może dokupić do rezerwacji dodatkowe ubezpieczanie od Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej. Poniżej stawki różnych wariantów:
1. Ubezpieczenie (UKiT) - wariant (RG+RGS+CP+CQ) z zachorowaniami na Covid 19 i kwarantanną (CQ) = 6,2 % wartości imprezy
2. Ubezpieczenie (UKiT) - wariant (RG+RGS+CP+CV) z zachorowaniami na Covid 19 (CV) = 5,1% wartości imprezy
3. Ubezpieczenie (UKiT) - wariant (RG+RGS+CP ) obejmujące Choroby Przewlekłe (CP) = 3,5% wartości imprezy
Rezygnacja z wyjazdu wiąże się z potrąceniem kosztów rezygnacji zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa (OWU) -> https://tecza.pl/warunki-uczestnictwa-na-rok-2022.html. Jeżeli rezygnacja z wyjazdu jest spowodowana przez czynnik, który jest ujęty w Warunkach Ubezpieczenia to taka osoba może się ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Signal Iduna o zwrot potrąconych środków.
Ogólne Warunki Ubezpieczenia KR -> https://tecza.pl/klauzula-covid-19-oraz-kwarantanna.html

Informujemy, że w przypadku anulacji wyjazdu przez organizatora, wpłata za ubezpieczenie będzie rozliczona proporcjonalnie do dni, w których ubezpieczenie było zawarte.

Karta EKUZ
Dodatkowo zalecamy wyrobienie bezpłatnej karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) i zabranie jej na wyjazd do krajów Unii Europejskiej oraz krajów EFTA (Norwegia, Szwajcaria, Islandia, Lichtenstein).
EKUZ niejednokrotnie bardzo usprawnia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych za granicą i jest uzupełnieniem ubezpieczenia komercyjnego. Więcej szczegółów na stronie: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
Wszystkie imprezy z katalogu objęte są Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym (TFG).
Od dnia 26.11.2016 obowiązuje ustawa o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym (TFG), zgodnie z którą turyści zobowiązani są do opłaty składki na ten fundusz. Opłata na TFG dla imprez do Polski i krajów posiadających lądową granicę z Polską wynosi 2,00 PLN, natomiast dla pozostałych imprez 10,00 PLN.

Ceny wyjazdów na Naszej stronie nie obejmują obowiązkowej opłaty na ten fundusz.

COVID-19 WARUNKI WYJAZDOWE NA WCZASY ORAZ WYCIECZKI

Informujemy, że w związku z obecnie panującą pandemią niektóre kraje wymagają szczepień przeciwko Covid, statusu ozdrowieńca lub negatywnych wyników testów PCR/antygenowych z tłumaczeniem oraz często wymagane jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować.

W przypadku rezerwacji trzeba mieć na uwadze, że w sezonie 2022 na niektóre wyjazdy będą mogły wyjechać tylko osoby zaszczepione.

Przepisy dotyczące kwarantanny, przekraczania granic i restrykcji, ciągle się zmieniają. B.P. „Tęcza” zachęca podróżnych do sprawdzania bieżących informacji na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych -> https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych oraz na specjalnie stworzonej przez Unie Europejską stronie -> https://reopen.europa.eu/pl/.